نقش انیم ورلد در بسته شدن تک انیمه چیست؟

اطلاعیه ای چند روز پیش توسط مدیریت تک انیمه منتشر شد که خبر از شکایتی حقوقی و در نتیجه به پایان کار رسیدن بزرگترین مرجع دانلود انیمه و زیرنویس آن در ایران میداد , در ابتدا اجماع بر روی دو تئوری بود که پس از چند روز و با روشن تر شدن قضیه , متهم ردیف اول به دنیای انیمه و مانگا تغییر کرده است!

انیمه شیطان کش


اما نقش انیم ورلد در این میان چیست؟

بسیاری بر این اعتقادند که انیم ورلد از سیاستی کثیف برای کنار زدن رقبا استفاده میکند (که اینفوانیمه این موضوع نه تایید و نه تکذیب میکند) آن هم ارسال شکایت های فراوان به دستگاه قضایی است که سایت های رقیب را هدف گرفته و در نهایت باعث از دسترس خارج شدن این رقبا میشود!

  • انیم ورلد بارها خود را قدیمی ترین انجمن انیمه و مانگا در ایران معرفی کرده که البته با مخالفت هایی نیز روبه رو شده و بساری انیمه پارادایس را صاحب اصلی این لقب میدانند.

اما چه انیم ورلد قدیمی ترین باشد و چه نه حداقل ۱۱ سال از تاریخ تاسیسش میگذرد و در این مدت اتهامات مشابه بسیاری از جمله قضایای ایتاچی ۱۴ , انیم آپ و انیم فا بر او وارد شده!


از کجا تئوری نقش انیم ورد قوت گرفت؟

در همان ساعات اولیه زمزمه هایی از این دست به گوش میرسید اما اصل ماجرا از زمانی شروع شد که امروز مطلبی در شبکه های اجتماعی تک انیمه منتشر شد و محسوسا دنیای انیمه و مانگا را مقصر اصلی بیان کرده بود در این متن تنسا موسس و ادمین وبسایت تک انیمه در قبال استفاده از زیرنویس های animworld از خود دفاع کرده و از فواید این اقدام برای تیم مترجم سخن گفته بود.


آیا کار تک انیمه به پایان رسیده؟

در همان متن منتشر شده آمده که ادامه کار بسته به نظر دادگاه درباره این موضوع داشته و حرف آخر را مسئولین قضایی خواهند زد و اگر تصمیمی غیر از بسته شدن کل سایت گرفته شود مطابق آن عمل خواهد شد.

تنسا زانگتسو


حق دفاع و یا اظهار نظر:

اینفوانیمه حق دفاع و یا اظهار نظر را برای طرفین ماجرا محفوظ داشته و در صورت تمایل میتوانند به این منظور با شبکه های اجتماعی ما تماس حاصل بفرمایند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

37 دیدگاه در “نقش انیم ورلد در بسته شدن تک انیمه چیست؟

البته قبل از ورلد سایت بهشت انیمه دو سال زودتر ساخته شد و اونایی که یادشون نمیاد انیمه ورلد اولاش زیرنویساشو ازونجا بر میداشت و منبعم نمیذاشت 🙂
ولی در کل سایتا بیکار نیستن تئوری سازی کنن و این ماجرا از یه جایی خط میگیره . از طرفی زمان انیمه اپ همه یادشون هست که بالای سایت ورلد یک لینک ثابت گذاشته شده بود تا انیم اپ رو تحریم کنند ( زیرنویسای قدیمی ورلد با طرح اتهامی با این عنوان که دارن ازمون دزدی میکنن هنوز تو نت موجوده و کاربرارو برای گزارش دادن این سایت تحریک میکردن ) چند روز پس از قرار دادن لینک بالای صفحه سایت ، انیم اپ فیلتر شد . در بسیاری از مواردم به کرات میدیدم مدیر سایت ورلد اعلام میکرد ازشون شکایت میکنیم ( که واسه من اون موقع عجیب بود که از چی میخوان شکایت کنن ؟ چون خودشون که از سازنده انیمه واسه کپی رایت اجازه نگرفتن از طرفیم تو ایران کلا انیمرو به حساب نمیارن ) چند ماه بعده این قضایا که مدیر انیم اپ گفت ازمون به خاطر محتوا شکایت شده و دادگاهی شدم ، ماجرارو متوجه شدم .
تازه اون زمان نه vod فعال داشتیم و نه مذهبیا با مفهوم انیمه اشنا بودن ! دعوایی که ورلد شروع کرد و گفتش چرا ما فیلتریم و باقی سایتا نه ؟ اوضاع رو وخیم کردو ازون روز به بعد کلی از سایتا مسدود شدن و رفتن .
قضیه ایتاچیم که کاملا تکرار همون سناریو بود یعنی ورلد یک متن نوشتو همرو از جمله ایتاچیو متهم کرد و دقیقا چند روز بعد کانال اپارات ایتاچی مسدود شد ، و چند ماه بعدشم دادگاهی شد .
بعده این سایت ها تنها رقیب اصلی ورلد ، تک انیمه به حساب میومد که اونم دادگاهی شد .
واقعا کمی فکر کنید ، مدیری که حتی به کاربران سایتشم رحم نمیکنه و انواع و اقسام توهین هارو بهشون کرده ، بار ها سایتای مترجم دیگرو مورد تمسخر قرار داده و به کرات اعلام کرده از بقیه شکایت میکنم ، ایا همچین کاری ازش برنمیاد که زیراب زنی باقی سایت ها را بکنه ؟ قضاوت با خودتون …

خب حاجی اصن شما میدونی که چند وقته هی دارن سایتای فیلمو سریالو میبندن؟/:
الانم رسیدن به سایتای انیمه ای:l
بعدشم مگه انیم ورلد بیکاره بره از همه اینا شکایت کنه؟/:
بهتره الکی تهمت نزنین/:

داداش داستان سایتای فیلم اصلا فرق داشت
مثلا دیبامووی، فیلم تو مووی، فردا دانلود، ۳۰نما و موارد مشابه رو بستن چون که نماوا ازشون به جرم استفاده دوبله هاش شکایت کرده بود
و خب توی اون موردهام نماوا این قضیه رو انکار کرد در صورتی که خود سایتای میگفتن که نماوا از ما شکایت کرده
نماوام نمیاد اعتبار خودش رو لکه دار کنه و قبول کنه
و اینکه انیم ورلد از رو بیکاری شکایت نمیکنه
سیاستش این که سایتای انیمه رو ببنده تا مترجم و زیرنویس سازهاشون رو جذب کنه
همون بلایی که قبلا خیلی خیلی دیدیم و حس کردیم

بله بیکاره اگه بیکار نبود این کارارو نمیکرد

این حرف ها که فقط برای جو دادنه،
جدا از اینکه آیا واقعاً دنیای انیمه شکایت کرده باشه یا خیر، باید گفت که حتی اگه شکایت هم بکنه
نسبتاً حق داره چون تمام این سایت ها بدون زیرنویس تقریباً چیزی نیستن!

و زیرنویس ها هم مطعلق به سایت دنیای انیمه است و می تونه بخواطر حق نشر زیرنویس دست به شکایت بزنه
هر چند نباید برای زیرنویس های رایگان هم اینقدر انحصار طلب بود اما به هر حال این حقی هست که برای
انیم ورلد محفوظه سایت های زیادی ادعای قدیمی ترین بودن دارن

حتی سایت های قدیمی تر هم داریم اما سایتی که مثل دنیای انیمه کار کنه خیر
برای همین میشه دنیای انیمه رو اولین و بزرگترین ارائه دهنده ی خدمات انیمه ای به همراه زیرنویس و مانگا ترجمه شده دونست
که همه ی این کارها رو با هم به صورت قوی و منظم انجام میداده باقی اسامی فقط وبلاگ های متفرقه هستن نمیشه بهشون
گفت منبع انیمه و مانگا

و تازگی چند تا سایت دیگه شروع به کار کردن که خیلی تعداد محدودی هم خودشون دست به ترجمه می زنن

تو جواب آرش
شما بشین زیرنویس کن وقتی فایلی واسه نگاه کردن نباشه هیچی نمی تونی کنی ولی بدون زیرنویس فارسی هم میشه نگاه کرد

هممون میدونیم که انیم ورلد سیاست کثیفی داره و ادمیناش یه مشت ادم جوگیرن

تک انیمه بهترین بود..

خود انیم ورد هم بلاخره بسته شد ، چند تا سایت خوب کشید پایین الان دیگه نوبت خودش شد ، من که کلا بعد از داستان انیم اپ دیگه از انیم ورد استفاده نمیکردم همینم باعث شده بود کلی روی ترجمه انگلیسیم تاثیر مثبت بزاره ، از حالا هم همون رویه ادامه میدم و انگلیسی مانگا و انیمه نگاه میکنم اما خود انیم ورد هم بلاخره بسته شده

جوگیر تر از مدیرای انیمه ورلد ادم ندیدم تو عمرم جوری رفتار میکنن انگار صنعت انیمه رو اینا به وجود اوردن و ارث پدرشونه واقعا رفتارشون بده خیلی هم بددهن هستن انتظار دارن اوتاکو های ایران به پاشون بیفتن و بپرستنشون هرکی هم باهاشون مخالف باشه به هر نحوی شده حالشو میگیرن واقعا متاسفم براشون. من بخاطر همین اخلاق گندشون حتی یک بارم از سایتشون دانلود نکردم

سلام
من خودم زمانی براشون ترجمه میکردم
یادتون هست زمانی که سایتشون رو بستن و شروع کردن به جمع اوری پول اگه پست های که خودشون گذاشته بودن راجب … رو دیده بودی میدونستی چرا این کار رو میکنن راستی جالب اینجاس که میگفت شما«من و مترجم های دیگه> انیمه ها رو زیر نویس کنیم ولی بیرون ندیم و فقط داخل گروه مترجم ها بزاریم
بعدش هم گلم تمام کار هایی که برای ترجمه و مانگا و… انجام میشه کاملا رایگانه ولی میدونی از طریق تبلیغات ما چقدر این ها اجناس انیمه میفروشن چقد جمایت مالی جمع میکنن
بعد یه چیزایی هست که فقط اون هایی که داخل خود گروه بودن میدنن البته قدیمی ها که دیگه
خسته شدم

دوستان عزیز، شما به این توجه کنین که غیر زیر نویس مانگا و مانهوا ها با سرعت عالی توسط تیم انیمه ورلد ترجمه میشه و تمامی سایت های انیمه از رو انیمه ورلد اصکی میکنن،بنده خودم از طرفدارهای تک انیمه هستم و آرزو دارم که دوباره اون سایت بی نظیر رو ببینم که بسیار راحت میتونستی به همه انیمه ها دسترسی داشته باشی و با توجه به سرعت ترجمه زیر نویس و مانگا های انیمه ورلد فک نمی کنم اصلا وقت سر خاروندن داشته چه برسه به شکایت و کار های قضایی، و اینم قبول کنین که اگه تک انمیه بسته بشه چی به دنیای انیمه میرسه؟ فقط کارشون تو ترجمه سخت تر میشه و کارشون بیشتر میشه و هیچ آدم عاقلی همچین کاری نمیکنه

سلام یه سوال داشتم !
ببخشید سایت animparadise صرفا یه انجمن برای انیمه هست یا بخش دانلود انیمه هم داره ؟!

طی همین ۱۱ سال فعالیت انیم ورد کمه کم هممون یک بار راهمون بهش باز شده و اگر برای مدتی هرچند کوتاه توش فعالیت کرده باشید خیلی واضح متوجه این شدید که چقدر دنبال لقبی تو مایه های “پدر انیمه ی ایران”بودن.
و تقریبا تو بسته شدن تمام سایتای انیمه ی ایران دست داشتن.حتی سر بستن سایت انیم آپ تو زیرنویس هاشون اون سایت رو “انیم قاپ”لقب داده بودن.

انیم ورد یک هدف اصی داره اونم تشکیل مافیای انیمه،به رهبری خودش.
این که خودش هم بسته شد از نظر من سیاست کاری بود برای رفع ظن ها…

در انتها هم هوس شهرتش ماهارو از دسترسی راحت به انیمه محروم کرد.
از نظر من تک انیمه هیچ جایگزینی نخواهد داشت مگر خودش.

خب. باید بگم که من از این مسائل خبر نداشتم. و باید بگم که متاسفم.
درسته که بعضی محتواها مناسب بعضی سنین و یا حتی دین اسلام نیستن و یا حتی هیچوقت نباید دیده بشن. ولی این ذات انیمست و قرار نیست تغییر کنه. و هر کی انیمه رو قبول می کنه، باید این چیزهاش هم قبول کنه.
حالا چه این خبرها درست باشه و یا غلط، و یا اینکه واقعا دست هایی در کار بوده. که بعدا باید ببینیم خود مدیر تک انیمه چی می گه؛ باید بگم که یکی از دلایلی که از مردم سوء استفاده می شه، کمبود علم و دانششونه.
من همیشه انیمه ها رو با زیرنویس انگلیسی می بینم. اصلا هم با ترجمه کاری نداشتم.
تک انیمه بسته شد، رفتم سراغ یه سایت خارجی. ببینم اونها رو هم می تونن با شکایت ببندن.
مهم هنر انیمه و مانگاست که نمی تونن ژاپن رو با جاش حذف کنن.
درسته که چند نفر در این وسط نسبت بهشون بی عدالتی می شه، ولی در آینده خواهید دید که کنترل با بستن و حذف کردن نخواهد بود.
و تا زمانی که انیمه و مانگا هست، افراد دیگری هم خواهند آمد و فعالیت خواهند کرد.
شما می تونی چشم انسان ها رو ببندی. ولی نمی تونی یه منظره رو با تمام کوه و دشت و دمنش نابود کنی.
انیمه و مانگا، راهش رو پیدا می کنه.
و جزای بعضی از آدم های بدکار، اون دنیا با خداست.

راستش انیم ورلد و مدیراش یه مشت احمق بودن و هستن
نه مترجم درست و حسابی دارن نه شخصیت لازم رو
از روی عقده ای بودنشون این حرکاتو زدن تا رقیباشون حذف بشن(چون تنسا تیم ترجمه درست کرده بود و کیفیت زیرنویسای اختصاصیش خیلی بهتر از انیم ورلد بود)
در هر حال این وسط ما ضرر کردیم که بهترین منبع دانلودمونو از دست دادیم
و جالب اینجاست کلا اینکارا واسه یه مشت زیرنویس معمولا بی کیفیت اوج عقده ای بازیه
چون تا وقتی سایتای فیلم و سریال هستن که واسه زیرنویس پول میدن هیچ مترجم خوبی نمیاد رایگان واسه یه مشت احمق زیرنویس بزنه

منم همیشه برام جای تعجب داشت که چرا مدیرای سایت انیم ورلد انقدر حالت دیکتاتور مانند دارند . تو سایت کوچکترین انتقادی رو با تند ترین لحن جواب میدادن . بیانیه های تند درباره سایتهای دیگه .اسم گزاشتن مثلا انیم قاپ .نفرت پراکنی و … درحالی که اکثر ماها که خیلی هم اونجا زحمت کشیدیم فقط برای لذت بردن خودمون و دیگران از انیمه ها بوده .اینا به بهانه حقوق مترجم اومدن اون همه کار بچه ها رو به نام سایت خودشون زدن . و هرجور دلشون خواست رفتار میکنن.یروز سایتو میبندن یروز باز میکنن.حتی سرور رو هم ما کمک کردیم .واقعا فاز بدی داشتن.کسی هم نمیتونست چیزی بگه .حتی با ملایمت و احترام.خیلی حق به جانب رفتار میکردن. همین الانش هم اگه زیرنویس هاشون رو نگاه کنی بالاش پر از پیام تهدید آمیز و شکایت و دادگاهی کردن هست . واقعا برای خودمون متاسفم . دو دقیقه میایم یه انیمه ببینیم و آرامش بگیریم .اینا هم با مسخره بازیهاشون ول نمیکنن.

الکی چرا یه چیز مینویسید ادمین تک انیمه(zangetsu)خودش میگه دلیلش این نیست بعد شما یه چیزی در میارین

ادمین تک انیمه هم احتمالات رو بررسی کردن دوست عزیز.
تمام مطالب نوشته شده هم بر اساس مستندات و شواهده، و هیج چیزِ الکی وجود نداره.
و البته اگر وقت بزارید و احساسی برخورد نکنید متوجه میشید که ما هیچ چیز رو با قاطعیت بیان نکردیم.

تک انیمه خدا وکیلی دلم واست یزره شده لطفا زودتر سایتو راه بنداز , چشم به راهتیم
اقایون خانما / اوتاکوها دست به دست کنن برسه به تک انیمه
این ادم فروشایی که جو مخبر بازی گرفتتشون شدن عین مافیا و یاکوزا//// پس عشق به انیمتون کجارفته // همهچیتون شده پول که واس دوهزار بیشتر گیرت بیاد قلب یه مملکت اوتاکو رو میشکونی/

هی کاری از ما برنمیاد
ولی مدیر سایت تک انیمه اگه خواستی سایت رو دوباره را بندازی
بدون هزاران اوتاکو پشتتن من هم یکی از اونام

من خودم از کاربرای قدیمی انیمه ورلد هستم و مترجم هم بودم بزارین راحت بهتون بگم انیمه ورلد هر کاری میکنه تا رقباش رو حذف کنه خیلیا از جمله خود من سر یه انتقاد ساده از سایت بن شدیم. بن شدن ما هم به این شکل هست پسورد رو عوض میکنن که نتونی لاگین کنی که بگن ما کسی رو بن نمیکنیم. انیمه رو تو ایران اینا به گند کشیدن. اعتقاد دیکتاتوری اینا حد و مرزی نداره. هر کسی باهاش مخالفت کنه فقط میخوان نابود کنن. اولش از انیمه سنترال شروع شد یه پروژه سنترال رو برداشتن و با مترجم های مختلف سریع ترجمه کردن بهانه هم این بود شما پروژه ما رو برداشتین بعد نوبت انیمه هوم رسید پروژه انیمه هوم رو برداشتن بعد گفتن دنیای حرفه ای ترجمه اینجوری هست که چند تیم روی یک پروژه فعالیت میکنن. بعد انیمه تاپ که برداشتن عکس خوک اتگری برد رو بهشون نسبت دادن و کاربرا رو تحریک میکردن که توی سایتشون نرن. جالب هست کاربرا هم گوش میکردن. انیمه ورلد واقعا منو یاد کره شمالی میندازه و عقاید کمونیستی که همیشه دشمن فرضی دارن برای تحریک کاربرا. بعد هم که نوبت تک انیمه رسید. من سر همین رفتار از انیمه متنفر شدم و زمان زیادی حتی یک قسمت انیمه ندیدم و زدم تو کار کی دراما. حتی ما یه گروه ۶ نفره داشتیم از اخراجیای انیمه ورلد ادمین انیمه ورلد اومد تو پی‌وی یکی از بچه ها فحش ناموس داد که من اسکرین هاش رو دیدم. جالبه تو بقیه چیزا مثل کی دراما یا ترجمه فیلم و سریال اصلا همچین وضعی نیست همه کار خودشون رو میکنن یا حتی تو پروژه هایی با هم همکاری میکنن.
چیزی دوست دارم بدونم این هست آخرش چی؟ حالا شما همه انیمه ایران رو گرفتین بعدش میخواین چی کار کنین؟ یه سری ادمین های انیمه ورلد زن و بچه دارن واقعا خجالت نمیکشین؟

چرا پیغام منو نمیزاری ادمین؟ نکنه تو هم از ادمین های انیم ورلد میترسی؟

برات متاسفم جناب ادمین که انقدر جرات نداری نظر منو بزاری حداقل اونجاهایی که خوش آیند نیست ویرایش کن بعد بزار ببینم مشکل از کجاست

دوست عزیز لطفا صبر داشته باشید، همه نظرات بعد از بررسی اگه مشکلی نداشته باشن منتشر میشن

چرا از لایو اینستاگرام استفاده نمیکنید؟ با ادمین تک انیمه لایو بزارید مردم ببینند و حتی مدیرای انیمه ورلد هم دلشون خواست جواب بدن

هیچکدوم از طرفین مایل به صحبت کردن در این رابطه نیستن!

انیمه ورلد باعث بسته شدن خیلی از سایتها شده و حتی ایتاچی ۱۴ بزرگوار.خب اونهایی که براشون نامه قضایی اومده واقعا اذیت شدن فقط بخاطر حسادت انیمه ورلد هیچی ندارم بگم چون ارزشی ندارن و ادمینشونو کانال فیک و ادمای فیک

این قضایا داره خیلی پیچیده میشه…

لعنت به هرچی مافیاس…
لعنت ب هرچی ادم طماع..
اخه ما اوتاکو ها چه گناهی کردیم که حتی یه سایت درست حسابی واسه دانلود انیمه نداریم…
بقیه نقشه میکشن..میبرن و میدوزن اونوقت ما هیچ حق انتخابی نداریم؟؟!!/”
لطفا اگه راهی واسه برگردوندن تک انیمه هست راهنمایی کنید…

تک انیمه برای همیشه بسته شده، و طبق شواهد راهی برای بازگشتش وجود نداره…

دقیقا چندتا سایت داشتیم برای دانلود انیمه؟
انیمه لیستم رفتم توش نمیاره بالا…
ینی تف بهترین سرگرمیم انیمه بود
تک انیمه هم بهترین سایتی بود که تابحال دیدم
دیگه باید از شبکه پویا انیمه نگاه کنیم :/

من خودم داخل بیشتر فروم های انیمه ای بودم بهشت انیمه انیم فا و انیم ورلد توی انیم فا مدیر بودم و داخل انیم ورلد کاربر متخصص من کل لینک های بخش دانلود که از کار افتاده بودن رو درست کردم واسه همین بهم ارتقاع دادم ولی مدیرهاش از دماغ فیل افتادن فکر میکنن پشت میز ریاست جمهوری هستن من رفتم خدمت و وقتی برگشتم زیرآب منو زده بودن و پسوردم رو ازم گرفتن عقده ای تر از موسس انیم ورلد ندیدم نصف بیشتر مدیر هاش اصفهانی هستن همشونم میشناسم خیلی خوشحالم فروم انیم ورلد بسته شد چون آدم آب زیر کاه باشه خیلی بده پاشم هستم اگرم خبری شد من جیمیل یا ای دی اینستا بذارم رو در رو کنم واستون

کار خوده ****** شونه من میدونم فکرشون فقط
پول مفت دراوردن انقدر ادم میتونه پست باشه بر زیر اب بزنه انیمه ورلد بدترین سایت برای دانلود انیمه بود امیدوارم این ***** امشب **** شن این چندتا سایتیم که مونده انیمه میزارن به *** نکشن تک انیمه خدایش زحمت کشید واسه این اتاکو حقش نبود سایت به این بزرگی با یه موزی بازی یه سری افراد سود جو بسته بشه

انیمه ورلد داره شورشو در میاره با اینکه سایتشو بستن و تو تلگرامه میخواد رقبا رو حذف کنه امروز دیدم یکی از مانگا های محبوب و حذف کردن وقتی از ادمین پرسیدم گفت انیمه ورلد نمیزاره ما توسایتمون بزاریم بنده خدا ها با ذکر منبع و همه چی هم میزاشتن خب تلگرام به سختی باز میشه به نفع خودشون هم هست به نام خودشون ترجمشون پخش شه با این کاراشون دارن خودشونو منفور میکنن.

ایرانی بودن و زندگی در ایران مساوی با افسردگی و بی کاری احتمالا اینم تقصیر امریکاست

سلام. بعد چند وقت چشمم افتاد به این خبر. داشتم فکر میکردم چرا تو ایران انقدر همه دوست دارن انحصار طلبی انجام بدن و از اونورم چرا بقیه با ذکر منبع و لینک دهی و همکاری با هم، برای رشد کار نمیکنن؟ وقتی تو یه همچین سطحی انقدر افراد علاقه به حذف دیگری و منم منم دارن پس چه گله ای از بالاتریا هست؟ هر چی دیده میشه آینه تمام نمای جمعی هست! البته که همه افراد علاقه به این دارن که بگن نه ما اینطوری نیستیم و بقیه بدن و بقیه ظالمن و این حرفا و ما اصلا اینطوری نیستیم آخه ما آدما دوست داریم یکی رو پیدا کنیم همه تقصیرهاروبندازیم گردنش و خودمون احساس انسانیت و نیک سرشتی و مظلومیت کنیم! از اینهمه اوتاکو بودن چه سود؟ وقتی ساده ترین درس رو که رفاقت و همکاری در عین رقابت هست رو یاد نگرفتیم؟ بعد از ۱۷ سال اوتاکو بودن دلم از دیدن این چیزا خیلی میگیره! ولی یادمون نره که صنعت انیمه اختراع یا ارث پدری ما نیست که بخوایم با این کارا خودمون رو بالا بکشیم! وقتی میدیدم مانگاها حذف میشن چون انیمه ورلد ناراضیه اتفاق خاصی نیفتاد جز اینکه میرفتم نسخه انگلیسی که ادعایی نکرده بود رو میخوندم! کاش همکاری رو یاد بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *