معرفی ۲۱ عدد از بهترین انیمه های ژانر ایسکای

ایسکای ژانر فانتزی انیمه است که کارکتر اصلی انیمه،از دنیایی که می شناسد به دنیایی ناآشنا سفر میکند. معمولا در اکثر انیمه های این ژانر،فرد در دنیایی فانتزی و جادویی گیر می افتد و در ادامه قدرتی متفاوت با دیگر ساکنان این دنیا کسب می کند. با این حال انیمه هایی خلاف این رویکرد را هم در پیش میگیرند، به عنوان مثال در انیمه ی the devil is a part-timer  شخصیت اصلی که یک شیطان قوی می باشد باید خود را با زندگی در توکیوی مدرن منطبق کند. و یا در انیمه ی sword art online عده ای بازیکن در دنیای یک بازی MMORPG گیر می کنند. در ادامه با اینفوانیه همراه باشید تا شما را با بهترین انیمه های ژانر ایسکای آشنا کنیم.


Overlord

پوستر انیمه اورلرد
یکی از کاندیدایی که توانایی شکست دادن سایتاما را دارد در این تصویر ملاحظه می کنید(:

زمانی که بازی MMORPG مورد علاقه ی مومون یعنی ایگدراسیل قرار است برای همیشه بسته شود،مومون تصمیم میگیرد تا ثانیه های آخر در بازی بماند با این حال وقتی به ظاهر، سرور های بازی خاموش می شود او متوجه می شود که در دنیای بازی گیر افتاده است و نمیتواند خارج شود از آن عجیب تر زنده شدن NPC های کاخ فرماندهی او است حال مومون تصمیم می گیرد تا بار دیگر جهان انسان های داخل  بازی را تسخیر کند! اورلرد برخلاف اکثر انیمه های ایسکای شخصیت اصلی یک پروتاگونیست خوب و درستکار نیست بلکه او دشمن شماره یک کارکتر های مثبت داستان می باشد و نتیجه ی تلاش های آن ها را برای شکست دادن بزرگترین امپراتور تاریکی یعنی آینز این گون(لقب مومون) نشان می دهد. تاکنون از این انیمه سه فصل ساخته شده است و فصل چهارم آن نیز برای تاریخی نامشخص تایید شده است.


TATE NO YUUSHA

انیمه قیام قهرمان سپر
گروه ضعیف ترین قهرمان دنیا!

انیمه ی The Rising of the Shield Hero در زمستان ۲۰۱۹ شروع به پخش گردید و یکی از داغ ترین انیمه های ایسکای  حال حاضر می باشد. داستان درباره ی یک اوتاکو به اسم نائوفومی می باشد که طی حادثه ای به عنوان یک قهرمان افسانه ای به دنیایی دیگر احضار می شود. حال او و سه قهرمان دیگر باید با هم متحد شده و جلوی موج های فاجعه ای که قصد نابودی این دنیا را دارند،بگیرند. با این حال از شانس بد نائوفومی او قهرمان سپر شده است و این یعنی فقط می تواند دفاع کند! از آن بدتر این که شخصی که فکر می کرد دوستش است، به او خیانت می کند و باعث از دست دادن اعتبارش در بین مردم می شود و در نتیجه مجبور می شود که به تنهایی در این دنیا به مبارزه با مشکلات بپردازد. ما در این انیمه علاوه بر یک داستان به شدت درگیر کننده شاهد موسیقی های حماسی و مبارزات به شذت میخکوب کننده هستیم.

  • فصول دوم و سوم انیمه قیام قهرمان سپر هم تایید شده!

No Game No Life

انیمه No Game No Life
دو نابغه شکست ناپذیر

شیرو و سورا فاقد مهارت لازم برای دستیابی به هرچیز مهم در زندگی فعلی خود هستند. در حقیقت،آنها آنچنان که دچار اضطراب اجتماعی شده اند به سختی می توانند از خانه بیرون بروند. با این حال زندگی این دو وقتی دچار تغییر می شود که وارد دنیایی می شوند که تمام قوانین آن براساس بازی و رقابت تعیین شده است. انیمه ی NO Game NO Life جزو معدود انیمه های ایچی می باشد که نه تنها آن را در لیست بهترین انیمه های تاریخ قرار می دهیم بلکه در لیست انیمه های ایسکای نیز بدون شک جزو ۵ انیمه ی برتر این ژانر می باشد. افسوس که فصل دوم آن هیچگاه قرار نیست ساخته شود.


The Devil Is A Part-Timer!

انیمه The Devil Is A Part-Timer!انیمه ی The Devil Is A Part-Timer! برخلاف اکثر انیمه های ایسکای که یک انسان به دنیایی جادویی منتقل می شود. ساتان یک شیطان قوی در بدن یک انسان عادی تناسخ می یابد. حال او برای این که خود را منطبق با این دنیا کند مجبور می شود تا در یک فست فودی کار کند اگر از افرادی هستید که به انیمه های کمدی علاقه مندید دیدن این انیمه را به هیچ وجه از دست ندهید.


GATE

انیمه GATE
جوخه ی نجات دو دنیا!

گیت از این جهت که یک ایسکای دو طرفه است میتوان آنرا بی نظیر نامید. وقتی پرتالی عجیب در وسط توکیو باز می شود زمین مورد حمله ی موجودات عجیبی قرار می گیرد در همین زمان یوجی ایتامی در طی این حادثه جان بسیاری از انسان ها را نجات داده و تعدادی از دشمنان را نیز سرنگون می کند. به همین دلیل وی به عنوان یکی از افرادی که برای اکتشاف به قلمرو جدید اعزام می شوند انتخاب میشود. هدف این گروه ترجیحا صلح است ولی اگر در این هدف شکست بخورند می توانند بزرگ ترین جنگی که جهان تا به حال به خود دیده است را آغاز کنند.


Sword Art Online

انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین
هیجوقت نفهمیدم این بشر چرا اینقدر به خطرکردن علاقه داره!

انیمه ی هنر شمشیرزنی آنلاین بدون شک از محبوب ترین انیمه های ایسکای در دهه گذشته می باشد. داستان انیمه از جایی شروع می شود که یک بازی VRMMORPG جدید به اسم Sword art online در ژاپن منتشر می شود و در همان روز اول حدود ده هزاز گیمر وارد آن می شوند. ولی در یک اتفاق غیرمنتظره گزینه ی خروج از بازی غیرفعال می شود و تمام گیمران توسط سازنده ی بازی در دنیای آینکارد گیر می افتند و تنها وقتی می توانند از بازی خارج شوند که تمام باس فایت های بازی را شکست دهند. این داستان درباره ی کیریتو و آسونا می باشد که تصمیم به راه حلی برای خروج از بازی می گیرند. از نکات بارز SAO میتوان به اپنینگ های شاهکار و مبارزات حماسی اشاره کرد. داستان مجموعه هم بالا پایین زیادی دارد ولی درکل قابل قبول است. تاکنون از این سری سه فصل انیمه سریالی یک انیمه سینمایی و یک انیمه ی سریالی اسپین اف منتشر شده است.


Saga Of Tanya The Evil

انیمه Saga Of Tanya The Evil
مثال بارز گرگی در لباس گوسفند!

هنگامی که یک کارمند بدبین ژاپنی وجود x،خدای فرضی را به چالش می کشد. در بدن جدیدی به دنیای دیگری منتقل می شود. این مرد بالغ اکنون به عنوان یک دختر بچه ی کوچک در منطقه ای جنگ زده زندگی می کند. او دارای استعداد بالایی در استفاده از جادو هست به همین علت تانیا وان دگوروچف پله های ترقی را در ارتش به سرعت میپیماید و تبدیل به یکی از فرماندهان بزرگ ارتش می شود. ممکن است ناهماهنگی شناختی دیدن یک دختر کوچک که باعث ترس و وحشت در زیردستانش می شود برای شما خنده دار باشد، ولی با دیدن این انیمه ی حماسی می فهمید که چگونه تانیا می تواند در این دنیا به برتری دست پیدا کند!


KonoSuba: God’s Blessing On This Wonderful World!

انیمه God's Blessing On This Wonderful World!
سه کله پوک

وقتی دانش آموزی دبیرستانی به نام کازوما ساتو طی حادثه ای می میرد با دو انتخاب مواجه می شود: به بهشت برود و یا در یک دنیای فانتزی به عنوان یک قهرمان تناسخ یابد که مطمئنم شما هم در نگاه اول گزینه دوم را انتخاب می کنید خلاصه کازوما به این دنیای فانتزی تناسخ پیدا میکند ولی غافل از این که آنجا هیچ شباهتی به دنیای بازی های کامپیوتری ندارد! انیمه ی کونوسوبا بی شک کمدی ترین انیمه ی ایسکایی هست که شما تماشا خواهید کرد علاوه بر این کلی شخصیت عجیب نیز در انیمه وجود دارد که با اعمالشان شما را از شدت خنده به گریه خواهند انداخت.


Re:Zero

انیمه Re:Zeroزندگی عادی ناتسوکی سوبارو با ظاهر شدن در دنیایی فانتزی تغییر می کند. وی بلافاصله توسط گروهی مورد تهدید قرار می گیرد و او بدون داشتن هیچگونه سلاحی زندگی خود را روبه پایان میبیند، در همین حین توسط جادوگری به اسم ساتلا نجات پیدا میکند. سوبارو به ازای تشکر از ساتلا، تصمیم میگیرد تا به او در پیداکردن نشانش کمک کند. هنگامی که این دو نشان را می یابند در یک اقدام غیرقابل پیشبینی به قتل می رسند، اما سوبارو در این دنیای عجیب دوباره به زندگی باز می گردد. مطمئناً شما هم با دیدن انیمه ی شروع از صفر به شدت لذت خواهید برد.


Log Horizon

انیمه Log Horizon
Log Horizon

Log Horizon نیز با ایده ای مشابه انیمه sword art online ساخته شده است. اینبار در Log horizon هزاران گیمر حرفه ای در بازی ای به نام Elder Tale گیر می افتند و به دنبال راهی برای خروج هستند اما تفاوت این انیمه با sao در این است که به جای صرف کردن وقتش با هر یک از شخصیت ها، رویکرد گسترده تری را اتخاذ کرده و به جای آن بر روی کشمکش های سیاسی و سیستم های اقتصادی تمرکز می کند.


In Another World with My Smartphone

انیمه In Another World with My Smartphone
بدون شک کازوما آرزو داشت در دنیای این انیمه تناسخ بیابد!

زمانی که خدا به اشتباه تویا ماکیزوکی را با رعد و برق می کشد، از او عذر خواهی کرده و قول میدهد تا او را در یک دنیای فانتزی با قابلیت های خاص زنده کند با این حال تویا از خدا یک درخواست دیگر نیز می کند و آن هم موبایلش است! می شود گفت کارکتر اصلی انیمه در نقطه مقابل کازوما در انیمه ی کونوسوبا قرار می گیرد و از همان اول با بدشانسی های مختلف سر نمی کند. سطح کمدی انیمه هم در حد خوبی قرار دارد، احتمالا تا به اینجا به این موضوع پی برده اید که، In Another World with My Smartphone دارای داستانی آنچنان قدرتمند نیست با این حال چیزی که این انیمه را با دیگر انیمه های ایسکای متفاوت میکند بدون شک وجود موبایل است!


Isekai Quartet

انیمه Isekai Quartetisekai Quartet یک نمایش اسپین اف است که در بهار ۲۰۱۹ پخش شد و تمرکزش بر کارکتر های چهار انیمه ی مشهور ایسکای یعنی اورلرد،ری زرو،تانیا و کونوسوبا می باشد(طرحی به مشابه اونجرز!). طی این انیمه کارکتر ها طی اتفاقی با فشار دادن یک دکمه به مدرسه ی عجیبی منتقل می شوند، یعنی: یک ایسکای درون ایسکایی دیگر! اگر شما هم همیشه دوست داشتید رفتار کارکتر های این انیمه ها را وقتی که با هم رو به رو می شوند ببینید به هیچ وجه دیدن انیمه ی isekai Quartet را فراموش نکنید.


Digimon

انیمه Digimon
بدون شک دهه هفتادی ها با این انیمه خاطره دارند!

اگر از بچه های دهه هفتاد و شاید دهه شصت باشید بی شک پخش دیجیمون را از تلوزیون به یاد دارید. دیجیمون از اولین انیمه هایی است که مفهوم ایسکای را معرفی کرد در دیجیمون کارکتر های اصلی در یک دنیای دیجیتالی گیر می افتند و تلاش میکنند تا راهی برای خروج از این دنیا پیدا کنند. اگر مشکلی با گرافیک انیمه های قدیمی و کلاسیک ندارید حتما نگاهی به این انیمه بندازید.


Ima, Soko ni Iru Boku

انیمه Ima, Soko ni Iru Bokuشو ماتسوتانی،یک کودک خوشبخت و خوشبین ناگهان به دنیایی پر از جنگ و نسل کشی،شکنجه و سایر قساوت ها کشیده می شود و چشم اندازهای شادش مورد آزمایش قرار می گیرد. ima,soko ni iru Boku جزو معدود انیمه های ایسکایی است که دنیاهای دیگر را به صورت وحشتناک به تصویر می کشد. و لحن بسیار تیره و تاریکی نسبت به دیگر انیمه های این ژانر دارد، و از بینندگان می خواهد که با واقعیت های سخت جنگ رو در رو شوند.


Re:Creators

انیمه Re:Creatorsانیمه ی Re:Creators روایتگر زمانیست که شخصیت های یک داستان، زنده می شوند! سوتا میزوشینو یک نوسنده ی لایت ناول است او قصد دارد که از یک انیمه برای نوشتن داستانش الهام بگیرد ولی در یک اتفاق عجیب خود را در صحنه ی یک جنگ فانتزی بزرگ می بیند. و هنگام بازشگت به دنیای واقعی متوجه این موضوع میشود که سایر کارکتر های دنیای داستانی (انیمه،مانگا و…) هم با او به دنیای واقعی آمده اند. داستان انیمه به شدت جدید و بکر می باشد صحنه های نبرد انیمه هم به شدت عالی کار شده اند. انیمه ی “پاسخ:سازندگان” شباهت های زیادی هم به مجموعه ی FATE دارد و همانند آن ما شاهد کارکتر های مختلف از دنیاهای مختلفی هستیم با این تفاوت که به جای شخصیت های تاریخی و افسانه ای شخصیت هایی از دنیای انیمه ها و مانگا ها وارد دنیای ما می شوند.


Spirited Away

انیمه Spirited Awayیکی از جواهرات استودیوی جیبلی بدون شک Spirited Away می باشد. داستان شهر اشباح درباره ی دختری ۱۰ ساله به نام چهیرو می باشد که در شهر ارواح به دام می افتد و پدر و مادرش تبدیل به خوک می شوند. آیا چهیرو می تواند راهی برای خروج از این دنیا و نجات پدر ومادرش پیدا کند؟ در دنیای عجیب این انیمه ما شاهد ارواح مهربان و خبیث هستیم. علاوه بر آن همانند چهیرو انسان های دیگر و حتی ارواح هم در این دنیا گیر افتاده اند که هرکدام داستان مخصوص خود را دارند فضاسازی شهر ارواح هم به شدت عالی کار شده و با دنیایی عجیب سروکار داریم اگر انیمه ی Spirited Away را تاکنون تماشا نکرده اید آن را حتما در لیست تماشای خود قرار دهید.


Restaurant To Another World

انیمه Restaurant To Another World

رستوران غربی نکویا ظاهرا شنبه ها تعطیل است ولی در آن روز این رستوران محل خدمت رسانی به ساکنان دنیاهای دیگر است. در این انیمه ما با کارکتر های مختلف آشنا و اطلاعاتی را از داستان زندگی و دنیاشان کسب می کنیم. این همه ی ماجرا نیست در انیمه ی رستورانی در دنیای دیگر ما شاهد کلی غذای خوشمزه و طرز تهیه آنها هستیم که بسیار شبیه به انیمه ی جنگ غذا ها میباشد، پس اگر به دنیای غذاها و سبک ایسکای علاقه مندید تماشای Restaurant To Another World را از دست ندهید.


The Vision of Escaflowne

انیمه The Vision of Escaflowneداستان این انیمه درباره ی دختری دبیرستانی به نام هیتومی است که بسیار به جادو علاقه دارد. یک روز شاهزاده ای به اسم وان از دنیای دیگری در مقابل او ظاهر می شود که در حال فرار از یک اژدهای غول پیکر است، در نهایت هیتومی و وان با کمک یک دیگر می توانند اژدها را شکست بدهند اما قبل…


Drifters

انیمه Driftersنکته ی جالب درباره ی انیمه ی دریفترز این است که برخلاف سایر انیمه های ایسکای به جای انتقال کارکتر اصلی از دنیای مدرن به دنیایی جادویی یک سامورایی بازنشسته به اسم توهیسا در سال ۱۶۰۰ به دنیایی که جنگجویان مختلفی از دوره های تاریخی متفاوت در آن حضور دارند به آن احضار می شود و تحت گروهی به نام دریفترز به جنگ با امپراتور ستمگر اورته کسی که الف ها و سایر موجودات جادویی را تحت تعقیب قرار داده است،میپردازند. انیمه ی رانشگران دارای صحنه های اکشن فراوان و داستان قابل قبول است اگر به سامورایی ها علاقه مندید به هیچ وجه این انیمه را از دست ندهید.


That Time I Got Reincarnated as a Slime

انیمه That Time I Got Reincarnated as a Slimeهنگامی که یک مرد میانسال به نام ساتو میکامی به طور تصادفی در خیابان چاقو می خورد او به دنیایی دیگر تناسخ می یابد آن هم نه به عنوان یک جادوگر و یا یک قهرمان بلکه به عنوان یک اسلایم! خوشبختانه ریمورو تمپست که نام جدید اوست فقط یک اسلایم معمولی نیست او با خوردن هرچیزی در دنیا می تواند ویژگی های آن را کسب و حتی آن را تقویت کند. زمانی که ریمورو می توانست ازاین قدرت برای صدمه زدن به دیگران استفاده کند تصمیم به ایجاد یک جامعه و کمک به دیگران گرفت، اما همانند هر جامعه ای افرادی وجود دارند که به مخالفت با شما بپردازند.


The Boy & The Beast

انیمه The Boy & The Beastباورتان بشود یا نه مامورو هوسادو بزرگ(کارگردان انیمه های Digimon Adventure،Mirai no Mirai،One Piece و Toki wo Kakeru Shoujo) کارگردانی یک انیمه ی ایسکای را نیز در کارنامه خود دارد. داستان این انیمه که نسبت به کارهای قبلی مامورو کمتر شناخته شده است درباره ی پسری نه ساله و یتیم به نام رن است. او که در ناامیدی بزرگی قرار دارد و برای خود آینده ای را تصور نمی کند ناگهان خود را دنیای دیگری می بیند و در آنجا با یک موجود خشن به نام کاماتتسو آشنا می شود که به دنبال  شاگردی برای آموزش می گردد. کاماتتسو تصمیم میگیرد که رن را به عنوان شاگرد خود قبول کرده و راه و رسم سامورایی بودن را به او آموزش دهد آموزش های او به هیچ وجه آسان نخواهد بود اما با شروع پیوند نا آرام بین این دو،،به نظر می رسد که تلاش ارزشش را داشته باشد.


سخن پایانی…

شاید بتوان گفت ژانر ایسکای در حال حاضر محبوب ترین ژانر در بین انیمه ها است. و تقریبا در هر فصل سال تعداد قابل توجهی از آثار را به خود اختصاص می دهد. امیدوارم استودیو های سازنده هم تمرکزشان را از این ژانر کمتر و به ژانر های درحال فراموشی مثل ترسناک و روانشناختی اختصاص دهند. مطمئناً انیمه های دیگری نیز میتوانستند در این لیست حضور داشته باشند، خوشحال میشویم که آنها را برای ما و دیگران معرفی کنید.

  • این لیست براساس دیدگاه شخصی نوشته شده است پس اگر انیمه ای را در لیست ندیدید لطفا پوزش ما را پذیرا باشید و آن را حتما در قسمت نظرات برای ما و کاربران دیگر معرفی کنید.
  • انیمه ها در این لیست بی هیج ترتیب خاصی قرار گرفته اند.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

4 دیدگاه در “معرفی ۲۱ عدد از بهترین انیمه های ژانر ایسکای

عالین ولی همشو دیدم

این فصل یه انیمه ایسکای جالب داره پخش میشه خواستی ببین اسمشم mushoku tensei

عالین ولی همشو دیدم>

از بهترین های ژانر ایسکای
Kenja no Mago
the ۸th Son? Are You Kidding Me? – ۲۰۲۰
knight’s & Magic
Mushoku Tensei

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *