معرفی انیمه کیمیاگر تمام فلزی : برادری – Fullmetal Alchemist : Brotherhood

کیمیاگر تمام فلزی (Fullmetal Alchemist) مانگایی محبوب که طراحی و نوشته شده به دست آراکاوا هیرومو (Arakawa Hiromu) میباشد که ۱۰۸ چپتر دارد. دو سری انیمه بر اساس این مانگا ساخته شده است که اولین سری در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۰۳ شروع شد و بعد از ۵۱ قسمت در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۴ به پایان رسید. دومین سری با تفاوتی اندک در طراحی و حتی داستان در ۶۴ قسمت تحت عنوان Fullmetal Alchemist: Brotherhood منتشر شد که استقبال خوبی ازش شد. حال ما به بررسی سری دوم انیمه میپردازیم.


در دنیای کیمیاگری سه مرحله وجود دارد. فهم، تجزیه، ساخت. این سه قانون درباره هر هرجادویی که انجام میشود صدق میکند اما جادویی ممنوعه نیز وجود دارد و آن تبدیل ارگانیسم زنده یا به عبارتی تبدیل انسان است.

نماد قانون سه گانه کیمیاگری
نماد قانون سه گانه کیمیاگری

ادوارد و الفونس الریک دوبرادر که فرزندان یک کیمیاگر ماهر هستند. بعد از آنکه پدرشان ترکشان کرد با مادرشان زندگی میکردند و با استعدادی که داشتن توانستن با خواندن کتاب های پدرشان کیمیاگری را یاد بگیرند تا اینکه مادرشان بر اثر بیماری ای میمرد. آن دو سعی میکنن با جادوی ممنوعه مادرشان را به زندگی برگردانند؛ اما ادوارد یک پایش را و برادرش الفونس کل بدنش را از دست میدهد که ادوارد با معامله کردن دستش روح برادرش را به زره ای پیوند میزند. حال این دو برادر به دنبال یافتن سنگ فلاسفه، قوی ترین سلاح کیمیاگری میگردند تا بتوانند بدن هایشان را پس بگیرند.

 

ادوارد و آلفونس
ادوارد و آلفونس الریک

در کشور آمستریس (Amestris) کیمیاگرانی که از قدرت بالایی برخوردارند، زیرنظر دولت با عنوان کیمیاگر ایالتی استخدام میشوند. که از نظر مردم آنچنان محبوب نیستند. حتی به آنها سگ های دولتی یا ارتشی نیز میگویند. ادوارد برای آنکه تحقیقاتش درمورد سنگ فلاسفه تسهیل پیدا کند زیر نظر کلنل روی موستانگ، کیمیاگر آتشی، یک کیمیاگر ایالتی میشود و بدنبال راهی برای ساخت یا پیدا کردن این سلاح کمیاب و با ارزش میگردد.

 

تعدادی از شخصیت ها
تعدادی از شخصیت ها

ژانر : ماجرایی، فانتزی، علمی-تخیلی

رده سنی : ۱۴ سال به بالا (کمی خشونت + برهنگی بخشی از بدن)

زمان تقریبی هر قسمت : ۲۴ دقیقه

تعداد اپیزود ها : ۶۴

 

لینک صفحه IMDB مربوط به انیمه

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *