سیزده حقیقت جالب در مورد حمله به غول

درمورد انیمه‌ی حمله به غول هرچه مقاله بنویسیم باز هم جا برای نوشته‌ی بعدی وجود دارد و حالا به بهانه‌ی فصل جدید این انیمه، شمارا به خواندن ۱۳ حقیقت جالب درمورد این انیمه دعوت می‌کنیم.


۱. مانگای حمله به غول در حقیقت ۷ سال پیش از پخش انیمه‌ منتشر شد.

تصویری با کیفیت از انیمه

 

مانگا و انیمه‌ی حمله به غول (Attack on Titan – Shingeki no Kyojin) دنباله‌ای دیوانه کننده‌‌ است که از سرتاسر دنیا طرفداران پروپاقرص‌ای برای خود دست‌وپا کرده است. شاید شما مخاطب عزیزِ ما باور نکنید که این سری بسیار موفق که توسط نویسنده و هنرمند، آقای هاجیمه ایسایاما ساخته و پرداخته شده است، در ابتدا، مانگای وان-شات‌ای بوده که در سال ۲۰۰۶ انتشار یافت. داستان ۶۵ صفحه‌ایِ ایسایاما، زمانی که او تنها ۱۹ سال داشت، اولین جایزه‌اش «کار خوب – Fine Work» را از مجله‌ی «گرند پری – Magazine Grand Prix» که به  MGP نیز معروف است، به ارمغان داشت.

سه یا چهار سال به طول انجامید تا ویراستارِ (ادیتور) ایسایاما به او پیشنهاد دهد تا عنوان داستان را تغییر داده و آن را به یک سریِ درحالِ پخش (آن‌گویینگ) تبدیل کند. وی پیشنهاد اش را پذیرفت و طیِ شش ماه جزییاتِ داستانی که اکنون به حمله به غول مبدل شده است را تکمیل کرد تا این سری به یکی از موفق‌ترین انیمه و مانگای تاریخ شود.


۲. جان، شخصیت محبوب هاجیمه ایسایاما است

جان کریستین بسیار خوش‌قیافه و باحال است. —هاجیمه ایسایاما، کودانشا / کارگروه تولید حمله به غول

تنوعِ کاراکترها باعث شده تا طرفدارها گزینه‌های زیادی برای انتخاب شخصیت محبوب‌شان داشته باشند. هرچند این تنها دوستدارانِ رو به افزایشِ انیمه نیستند که عاشقِ جمال، کمال،  مهارت‌ و شجاعتِ قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌های داستان هستند.

خالقِ حمله به غول هاجیمه ایسایاما، عنوان کرده که شخصیت محبوب‌اش، سربازِ رک و راستِ داستان، جان کریستیناست.
وی گفته: از این تواناییِ جان که می‌تواند هر‌آنچه در پس ذهن دارد را بی‌پرده بیان کند خوشش می‌آید، حتی آن حرف‌هایی که معمولا در شرایط عادی کسی نمی‌تواند به زبان آورد.

صداقتِ کشنده‌ی جان، نه تنها او را به شخصیتِ محبوبِ سازنده‌ی داستان کرده است، بلکه یکی از خواستنی‌ترین مرد‌های این داستان نیز هست!


۳. مرد عنکبوتی و کاپتان امریکا، یک‌بار با غول‌ها جنگیده‌اند.

حمله به غول به دنیای مارول یورش می‌برد. کودانشا/مارول کامیکس

 

تابحال از خود پرسیده‌اید که نبردِ قهرمان‌های پرهیاهو و محبوب‌ای مثل کاپتان امریکا و مرد عنکبوتی با غول‌های عبوس، زننده و بیش‌ترِ اوقات عصبانی چطور خواهد بود؟ همکاری بین مارول با خالق حمله به غول، هاجیه ایسایاما سوال‌تان را بی‌جواب نخواهد گذاشت.

در یک کامیکِ کراس‌اوورِ هشت صفحه‌ای به نام حمله به انتقام‌جویان (Attack on Avengers)، متوجه می‌شویم که چه می‌شود وقتی غول‌ها به دنیای سینمایی مارول حمله کنند! (مطالعه)

این کامیک کراس اوور که توسط ایسایاما نوشته و جراردو ساندو‌وال کارِ طراحی و تصویرگریِ آن را انجام داده، درمجله‌ی ژاپنی بروتوس (بروتاسو) منتشر شده است.


۴. در ژاپن، عطرهایی با عنوان حمله به غول وجود دارد

 

در ژاپن، عطرهای حمله به غول فروخته می‌شد

 

وقتی انیمه و مانگایی محبوب شود، اقلامِ مربوط به آن نیز وارد باز می‌شود؛ و نه فقط یک یا دو نمونه از آن! دنیایی از وسایل خریدنیِ مربوط به آن! حالا طرفداران این سریال می‌توانند یک چیز دیگر نیز به مجموعه‌ی خود اضافه کنند، عطر، بله! عطرِ حمله به غول. اگر پوشیدنِ لباس‌ِ شخصیت‌ها برای شما کافی نبود، اکنون می‌توانید عطرشان را به خود بزنید تا بوی آن‌ها را نیز بدهید.

رایحه‌ها نیز تنها شامل چند شخصیتِ خاص می‌شود تا هرکدام بویی متناسب با آن کاراکتر از خود داشته باشد. برای مثال بوی تازه‌ی صابونی برای لیوای وسواسی، رایحه‌ی ملایم وانیلی برای آرمین و بوی تلخ و مرموزی که برای زو هانجی در نظر گرفته شده است.


۵. بزرگ‌ترین رازِ این انیمه غول‌ها نیستند… دیوارِ آن است.

تصویری از تیزر فیلم لایو اکشن حمله به غول

 

در وقفه‌های بین حمله به غول، با متن‌ها و دیاگرام‌های زیادی مواجه می‌شویم که حاوی اطلاعاتِ بی‌شماری‌است. آن‌ها به مواردی اشاره می‌کنند که بعضا حتی در خودِ انیمه اصلا به آن اشاره نشده.
در قسمت پایانی فصل اول، در یکی از آن وقفه‌ها، حقایق تکان‌دهنده ای درمورد اجزای سازنده‌ی دیوار بزرگ آشکار شد.

در شبی به شدت گرم و شرجی در سال ۷۸۴، یک معدنچی، به امیدِ داشتنِ زندگیِ بهتر در آن‌سوی دیوار، تصمیم به کندنِ زیر دیوار سینا گرفت. هرچه می‌کند و گودال عمیق‌تر می‌شد به انتهایش نمی‌رسید، گویا این دیوار تمامی نداشت. درآخر، انقدر به کندن ادامه داد تا به سنگ بستری رسید که از همان موادی ساخته شده بود که دیوار ساخته شده است.


۶. بسیاری از شخصیت‌های لایو اکشن حمله به غول، در خودِ انیمه یا مانگا وجود خارجی ندارند.

واتانابه شو به‌عنوان فوکوشی در فیلم لایو اکشن حمله به غول

مانندِ‌ بسیاری از فیلم‌های اقتباسی، که همیشه مقداری تغییر در اصل و متن داستان صورت می‌گیرد، در این لایو اکشن نیز، چند شخصیت جدید برای فیلم ایجاد شد که می‌توان به ساناگی (ماتسو ساتورو)، سودا (هاسه‌گاوا پیر) کوبال (کونیمورا جون)، لیل (تاکه‌دا رینا)، فوکوشی (واتانابه شو) و هینا (میساکی آیامه) اشاره کرد.

قابل توجه‌ترین بازیگری که اضافه شده، «قوی‌ترین مردِ بشیریت» شیکیشیما (هاسه‌گاوا هیروکی) است، که طبق باور طرفداران، مثلا جایگزینی برای محبوب‌ترین شخصیت حمله به غول، لیوای است.

هنوز معلوم نیست که این شخصیت‌ها کی و چگونه به داستان افزوده خواهند شد؛ ولی یک چیز مسلم است و آن این‌ است که اگر مقبولیت طرفداران را می‌خواهند، باید حسابی خاص و ویژه باشند.

 

 

 

 


۷. پارکی با موضوع حمله به غول وجود دارد

حمله به غول در یونیورسال استودیوز جاپان – استودیوی یونیورسال ژاپن- پارک موضوعی

 

برای مدتی کوتاه، استودیوی یونیورسال ژاپن (Universal Studios Japan) دنیای پسا-رستاخیزیِ حمله به غول را به‌عنوان بخشی از یک نمایشگاه پارک موضوعی ویژه، جان بخشید.

بازدیدکننده‌ها می‌توانستند هیولاهای عجیب و غریبِ حمله به غول را از نزدیک بازدید کرده و درونِ دستِ غولی که نزدیک آرواره‌های بازشده‌اش قرار داشت بنشینند. آن نمایشگاه، همچنین صحنه‌ی حماسی نبرد بین ارن یگر و غول مونث را در اندازه‌های واقعیِ خودشان که نزدیک ۱۴ تا ۱۵ متر می‌شد، بازسازی و در معرض دید عموم قرار داد.

درکنار چندین بازسازی دیگر، این بازدید باعث شد تا مهمانان تجربه‌ی دنیای بی‌رحم و وحشت‌آفرینِ حمله به غول را از نزدیک لمس کرده و تا استخوان درک کنند.


۸. ساشا بلوز دراصل قرار بود که کشته شود

هاجیمه ایسایاما، کودانشا / کارگروه تولید حمله به غول

 

همه این دخترِ عاشقِ غذا، ساشا بلوز (معرف به دختر سیب‌زمینی‌خور) را دوست دارند و مبدل به یکی از شخصیت‌های عزیزشان شده است. آیا می‌دانستید که هاجیمه ایسایاما دراصل می‌خواسته او را در نسخه‌های ابتدایی مانگا، به کشتن دهد؟ قرار بوده تا در انتهای جلد نهم او بمیرد. هرچند، ادیتورِ‌ ایسایاما وقتی که داستان را در خلوت خویش خواند، شروع به گریه کرد که باعث شد ایسایاما آن فصل را دوباره نوشته و از جان ساشا بگذرد.

ساشا بسیار شانس آورد، زیرا اکثر شخصیت‌های حمله به غول چنین فرصتی را هرگز پیدا نمی‌کنند.


۹. بالش‌های قدیِ بسیاری از حمله به غول ساخته شده است

بالش‌های قدی حمله به غول

 

آیا دوست دارید شخصیتِ محبوب‌تان از حمله به غول را بغل کرده و نوازش کنید؟ حالا به لطفا بالش‌های قدی حمله به غول که شامل شخصیت‌های محبوب آن می‌باشد می‌توانید به این آرزو برسید.


۱۰. غول‌ها از روی رزمی‌کاران معروف طراحی شده‌اند

غول زره‌پوش / هاجیمه ایسایاما، کودانشا / کارگروه تولید حمله به غول

 

قلدرهای حمله به غول، ماهیچه‌ای، ورزشکار و به طور ناخوشایندی بسیار نیرومنداند. گویا آن‌ها همیشه آماده به رزم هستند؛ ولی ذهن هاجیمه ایسایاما چطور به این طرح‌های هیولامانند رسید؟
طبق گفته‌های خودش، ایده‌ها را اکثرا از روی مبارزینِ شهره و به‌نام گرفته است.

مثلا قهرمان اصلی داستان، غولِ ارن یگر از روی مبارزِ هنرهای رزمی ترکیبی، یوشین اوکامی مدل‌سازی شده است. کسی که در سازمان‌هایی مثل UFC  و Pride FC به مبارزه پرداخته است. همچنین وی برای طراحی غولِ زره‌پوش از کشتی‌کج‌گیر حرفه‌ای و مبارز هنر‌های رزمی ترکیبی، براک لزنر ایده گرفته است.

این‌که غول‌های سربه‌فلک کشده‌ی حمله به غول، از قهرمان‌های تراز اول جهانی ایده گرفته می‌شوند بسیار متناسب و درخور است، زیرا آن‌ها نیز هدفی جز نابودی حریف‌شان ندارند.


۱۱. ارباب بالتو (والد) در مانگای حمله به غول حضور نداشت

ارباب بالتو (والد) / هاجیمه ایسایاما، کودانشا / کارگروه تولید حمله به غول

 

درحالی که اکثر شخصیت‌های انیمه‌ی حمله به غول، نشات گرفته از مانگا هستند، اسثنائاتی نیز وجود دارد.

برای مثال، جناب بالتو، اشرافزاده‌ی ثروتمندی که اولین بار در قسمتِ پنجم شاهد حضورش بودیم.

جدا از این‌که ایشان یک شخصیت ریشه یافته از انیمه است، در نسخه‌ی دوبله‌ی انگلیسی رسمی این انیمه، اسم‌اش به لورد والد تغییر پیدا کرد.


۱۲. جنسیت زو هانجی مبهم است

زو هانجی

 

بعد از سردرگمی‌هایی که در انیمه و مانگا درمورد جنسیت دانشمند پرانرژی، زو هانجی به وجود آمد، هاجیمه ایسایاما نیز از این فرصت بهره برده و بحث را برای فانتزی‌های بیش‌تر در این مورد باز گذاشته است.

با این‌که زو در انیمه به عنوان یک خانم تصویر و در فیلم لایو اکشن، توسط بازیگرِ خانم، ایشیهارا ساتومی بازی شده، جنسیت این شخصیت هرگز در مانگا فاش نشد.
این یک انتخاب عامدانه از سوی ایسایاما بود، که از کودانشا یو اس ای (Kodansha USA – منتشرکننده‌ی نسخه‌ی ترجمه‌شده‌ی انگلیسی حمله به غول) خواست تا وقتی که به زو اشاره می‌شود، از ضمایر شخصی (که جنسیت را مشخص می‌کند) استفاده نکند.

کودانشا توضیح می‌دهد که ایسایاما، جنسیت زو را مربوط به خط اصلی داستان نمی‌داند و فکر می‌کند که بهتر است این آزادی را به طرفداران بدهد تا خودشان تصمیم بگیرند.


۱۳. لیوای از آن‌چه که به نظر می‌رسد مسن تر است

لیوای، شخصیت محبوب حمله به غول / هاجیمه ایسایاما، کودانشا / کارگروه تولید حمله به غول

 

گرچه لیوای ستاره‌ی اسپین‌آفِ دو قسمتی‌اش، «حمله به غول: انتخابی بدون حسرت» بود اما هنوز سوال‌های بی‌جوابِ زیادی پیرامون این شخصیت وجود دارد.

هاجیمه ایسایاما مقداری اطلاعات از این قاتلِ مادرزادی غول‌ها فاش ساخت، این‌که اون در حقیقت بیش‌تر از ۳۰ سال سن دارد.

این خبر توسط حساب رسمی ژاپنی توییتر حمله به غول تایید شد، ولی گفته که ایسایاما از اعلام جزییات بیش‌تر خودداری می‌کند زیرا ممکن است سن لیوای به داستان آینده مربوط باشد.


امیدواریم که از این مقاله لذت و بهره برده باشید —زانیار

منابع مقاله

کپی‌رایت و شرایط بازنشر

این مقاله توسط زانیار و در سایت اینفوانیمه برای شما مخاطبینِ گرامی آماده شده است.

این مقاله به طور همزمان در سایت انیمه‌سابتایتل نیز قرار گرفته است.

لطفا از همرسانی و بازنشرِ بدون ذکر اینفوانیمه خودداری فرمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

6 دیدگاه در “سیزده حقیقت جالب در مورد حمله به غول

ما نفهمیدیم ارن خوبه یا بد در مورد شخصیت ارن هم یچیزی بگید

اقایون داداشا تایتان ها همون قم یجوج مجوج هستند اگه دنبال اطلاعات درباره یجوج مجوج باشید میبینید که متوسط قدشون بین۲تا۱۵ متره و چهره ای شبیه به انسان دارند ولی چیز ترسناک درمورد یجوح مجوج اینیکه اونا تو دوره ای که کوروش کبیر زندانیشان کرده انها عقل داشته و توانستند تفنگو سلاح برای خود بسازند واینطوری بشر درمقابل اونها هیچ شانسی نداره

وای عاشقش بودم و منتظرم فصل چهار بیاد و دوباره ارن و لیوای و ببینم

وای خدا من بالش لیوای رو میخواممممم

فقط لیوااااااااااااااااااااای رو عشقه لیوای نباشه اتک معنی ندارع-__-

عجب پس آرمین بوی شکلات وانیلی میده هان ؟ آخه چرا این بشر اینقدر خوردنیه ؟ واقعیت به خودم افتخار میکنم که این شخصیت گوگولی را به عنوان شخصیت مورد علاقم انتخاب کردم بستنی وانیلی خودم خخخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *